Reflexná masáž nôh

Autor: Jana 10/12/2017 - 09:12:05 0 Komentáre Masážne prístroje,

reflexné-zóny

Ak ste ešte nezažili kvalitnú reflexnú masáž nôh, budete prekvapený účinkom tejto tradičnej alternatívnej liečby pre vaše telo, zdravie a celkový blahobyt. Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidiel vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôšok, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela. Tlakom na danú plochu alebo bod  na chodidlách sa prenáša signál na príslušný orgán. Prostredníctvom masírovania reflexných plôšok sa pôsobí na pohybový aparát, vnútorné orgány, žľazy z vnútornou sekréciou, jednoducho na každú časť ľudského tela. Týmto sa znova nastoľuje stratená telesná aj duševná rovnováha, posilňuje sa imunitný, tráviaci, vylučovací, dýchací, nervový a lymfatický systém.

Číňania už niekoľko generácií praktizujú pravidelne masáž reflexných zón. Je bežné, že čínsky hostitelia privítajú svojich hostí s pozvánkou na reflexnú masáž nôh. Mnohé kultúry v Ázii vedia, že masáž chodidiel je vhodná na relaxáciu, zlepšuje krvný obeh, zmierňuje bolesť, osviežuje unavené nohy a urýchľuje hojenie. Predpokladá sa, že masáž chodidiel spúšťa reakcie v rámci centrálneho nervového systému. Je preto chváli hodné, že konečne  v Európe tiež naberá masáž nôh čoraz viac na popularite.

 

 

 

Pretože masáž chodidiel:reflexny-masazny-pristroj

- znižuje stres
- zmierňuje bolesti hlavy
- pomáha liečiť zažívacie ťažkosti
- pomáha zmierniť artritídu
- bojuje proti nespavosti
- pomáha napraviť hormonálne poruchy
- zmierňuje športové zranenia
- zmierňuje menštruačné bolesti
a najväčšie prekvapenie: zmierňuje bolesť chrbta!!!

 

Moment, keď masér začne masírovať a miesiť svaly, šľachy a väzy, je neopísateľný. Reakcie ako "Wow, to som potreboval " a celkový pocit úplnej relaxácie pre vaše telo a myseľ. Po masáži sa väčšina ľudí cíti pokojne a uvoľnene. Mnohí z nich sa cítia ospalí a môžu okamžite zaspať alebo tiež môžu prísť emócie ako strach, smútok a melanchólia. To je iba reakcia na silné prepojenie jednotlivých oblastí medzi telom a mysľou.

 

Nepodceňujeme vašich najbližších, ktorí vám chcú s láskou dopriať uvoľnenie ťažkých nôh, ale určite aj vy cítite, že potrebujete niečo navyše.  Nájsť dobrého maséra alebo nájsť si čas na masáž a relax je niekedy skutočné nemožné, preto  ako ideálnu náhradu vidíme v prístroji na masáž nôh. Prístroj, ktorý zapnete kedykoľvek a kdekoľvek a váš relax môže začať. Prakticky každý, kto vyskúša masážny prístroj Shiatsu na nohy zistí neskutočný a podstatný rozdiel v bežnej masáži nôh poskytnutú partnerom, resp. vašimi najbližšími a kvalitnou reflexnou masážou.