Zrušiť filter
Cena
Dostupnosť

Zvlhčovače vzduchu

Prečo zvlhčovač vzduchu?
Izbové zvlhčovače pomáhajú zvyšovať úroveň vlhkosti v miestnostiach. Zvýšenie vlhkosti pomáha eliminovať suchý vzduch, ktorý môže dráždiť dýchacie otvory nosu či krku. Pomáhajú tiež odstraňovať problémy s dýchaním pri prechladnutí či chrípke a uľavujú osobám trpiacim astmou.

Ak je vlhký vzduch vdýchnutý, vodná para zvlhčuje povrch vnútorných tkanív horných dýchacích ciest. Pri prechladnutí tento jav spôsobí, že sa hlieny stávajú viac tekuté a sú teda i ľahko vylučované. Zvlhčovače pôsobia iba na horné dýchacie cesty. Čiastočky vodnej pary produkované zvlhčovačmi totiž bežne dosiahnu do spodných dýchacích ciest, ako napr. priedušníc, priedušiek a pľúc. Niektoré typy zvlhčovačov môžu byť používané na distribúciu liekov do vzduchu v miestnosti.

Ultrazvukové zvlhčovače vzduchu
Zvlhčovač vzduchu používa ultrazvukový vysokofrekvenčný oscilátor na premenu vody na maličké vzduchové kvapôčky. Ventilačný systém potom vyfukuje túto premenenú vodu do suchého vzduchu, kde sa vyparuje a vytvára požadovanú vlhkosť. V okolí prístroja teda môže byť pozorovaný jasne viditeľný opar alebo dokonca hmla.

Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Správna klíma okolitého prostredia je veľmi dôležitá pre celkový zdravotný a psychický stav ľudského..
33,30€ Bez DPH: 27,75€
Ilustračný obrázok. Dostupná farba: modrá. Správna klíma okolitého prostredia je veľmi dôležitá p..
29,59€ Bez DPH: 24,66€
Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu SPS 818A disponuje vlastnosťami ktoré zvyčajne nájdete len u zvlhčova..
33,30€ Bez DPH: 27,75€