Hľadáte kostým na večierok?

Autor: Jana 26/10/2022 - 11:41:00 0 Komentáre

Pripravujete sa na halloweensku párty, alebo chystáte dieťa na karneval? Vyberte si tú najoriginálnejšiu masku!

 

Halloween je jedným z najobľúbenejších sviatkov v Spojených štátoch amerických, no málokto vie, že jeho pôvod siaha až do pohanských časov starého kontinentu – Európy. Halloween skutočne nepochádza z USA, ale práve naopak, ako prví ho slávili naši predkovia a predovšetkým Kelti. Tak či onak, dnes, v 21. storočí ho slávi už takmer celý svet a halloweenske párty sú obľúbené v každom kúte sveta. Chystáte sa na jednu, alebo pripravujete dieťa? Nezanedbajte výber halloweenskej masky!

               Party účesy

Ako sme už spomenuli v úvode, halloweenska tradícia je najobľúbenejšia v USA. Najčastejšie to môžete poznať z amerických filmov a seriálov, kde sa deti prezliekajú do rôznych kostýmov, strašidelných masiek a zbierajú po domoch sladkosti. Síce sme už načrtli, že tento sviatok pochádza z Európy, no s príchodom kresťanstva táto tradícia u nás stratila na sile a do popredia sa dostali ,,dušičky“. Napriek tomu sa postupne opäť vracia do módy a to po celom svete, i keď v trochu inom šate. Na Slovensku sú viac ako zbieranie sladkostí populárnejšie halloweenske párty pre starších formou tematicky ladených akcií v kluboch a baroch, prípadne firemných akcií s filmovou tematikou a podobne. Deti však nie sú o nič ukrátené. Tie sa zase zvyknú vyšantiť na detských karnevaloch, alebo tzv. maškarných plesoch v školách a škôlkach. Všetky tieto akcie a zvyky však spája jeden spoločný znak a to sú kostýmy, masky a rôzne strašidelné či veselé škrabošky. 

 

                             Maska hlava koňa

 

 

Dajte si na výbere masky záležať

 

Aby si teda tínedžeri poriadne užili halloweensku párty, rodičia firemnú akciu a deti maškarný ples, originálna maska je neodmysliteľná nutnosť. Súčasťou takýchto akcií je totižto samozrejme aj súťaž o najlepšiu masku a ako inak si spríjemniť večer ak nie víťazstvom?

 

Ak patríte medzi kreatívcov a chcete byť čo najoriginálnejší, karnevalové kostými a masky na Halloween si samozrejme môžete vyrobiť aj sami. Ak však nie ste zrovna profesionálny krajčír, zrejme by to bolo dosť náročné. Ideálna možnosť ako vyniknúť čo najviac je nájsť si a kúpiť kvalitnú halloweensku masku na internete či v obchode a následne si ešte vlastnoručne doladiť detaily. Týmto trikom dosiahnete najväčšiu šancu vyhrať súťaž o najlepšiu masku, pretože budete mať istotu, že je vaša maska kvalitne ušitá/spracovaná, no zároveň je jedinečná a nikto nebude mať rovnakú!

 

Akú masku zvoliť?

 

Ako sme spomenuli v úvode, v USA sú najpopulárnejšie strašidelné masky. Pokiaľ ide o „dospelácku“ párty, tiež sú u nás populárne najmä strašidelné halloweenske masky. Ak ide napríklad o firemnú akciu s filmovou tematikou, určite nič nepokazíte superhrdinami a prevlekmi za hlavné postavy. V prípade maškarných plesov a karnevalových masiek pre deti sú populárne napríklad zvieratá, rozprávkové postavy a podobne.